poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Dni Świeckosci

Pomóż zorganizować Dni Świeckości!

Członkinie i członkowie,  sympatycy i sympatyczki Stowarzyszenia Wszechnicy Oświeceniowo – Racjonalistycznej rok po roku organizują w Krakowie Dni Świeckości. To kontynuacja świeckiej tradycji Krakowa zapoczątkowanej w 2008 roku. Na program Dni składają się spotkania, debaty oraz wieńcząca je Manifestacja na rzecz Świeckości. Gościliśmy już wielu panelistów i panelistek na tłumnie odwiedzanych dyskusjach, zorganizowaliśmy parę wystaw, lecz przede wszystkim maszerowaliśmy ulicami Krakowa, domagając się poszanowania świeckości państwa. Co roku poprzeczkę stawiamy sobie coraz wyżej, starając się poruszać jak najciekawsze tematy i zapraszać znanych publicystów, dziennikarzy, przedstawicieli świata akademickiego i polityki.

Z roku na rok obserwujemy z niepokojem narastającą klerykalizację polskiego życia publicznego. Trwa ofensywa zwolenników państwa wyznaniowego, w którym możemy wkrótce wszyscy się obudzić, o ile już teraz nie wyrazimy głośnego sprzeciwu. Sprzeciwu, który wyjdzie poza komentarze w Internecie. Aby ten głos był słyszalny, chcemy dotrzeć do jak najliczniejszej grupy ludzi.

Chcemy aby Dni stawały się coraz większą imprezą, stymulującym intelektualnie świętem humanistów, wolnomyślicieli, ateistów i agnostyków, a również wierzących, którzy opowiadają się za świeckością. Dlatego apelujemy do wszystkich podzielających nasze przekonania – pomóżcie nam sfinansować organizację tegorocznych Dni Świeckości! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata.

W roku ubiegłym udało nam się. Dni zawdzięczamy sobie nawzajem, organizatorom, uczestnikom i tym wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na rzecz organizacji największej w Polsce świeckiej imprezy.

Jeśli w tym roku ma być podobnie, prosimy o Wasze wsparcie.

Wspierajcie, udostępniajcie ten apel i przyjeżdżajcie tłumnie do Krakowa w ostatni weekend września na Dni Świeckości!

Wpłaty z dopiskiem „Dni Świeckości 2023 – darowizna” prosimy kierować na konto:
Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo – Racjonalistycznej
79195000012006886693800002

(sprawozdanie ze zbiórki zostanie opublikowane 31 grudnia 2023)

W celu uzyskania najnowszych informacji zapraszamy również do śledzenia:
https://www.facebook.com/dniswieckosci

Pamiętajcie – nie ma wolności bez świeckości! Świeckość prawem, nie przywilejem!