poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Aktualnościdni swieckosci

Dni Świeckości 2023

W tym roku organizujemy Dni Świeckości ostatni raz. Przynajmniej w dotychczasowej formule. Chcielibyśmy, by były imprezą stymulującym intelektualnie, świętem humanistów, wolnomyślicieli, ateistów i agnostyków, a również wierzących, którzy opowiadają się za świeckością. Z niepokojem obserwujemy narastającą klerykalizację polskiego życia publicznego, ostatnio zaś próby zmiany kodeksu karnego wprowadzające m.in. kary za krytykę religii.

Apelujemy do wszystkich podzielających nasze przekonania – pomóżcie nam sfinansować organizację tegorocznych Dni Świeckości! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Z zebranych darowizn jak co roku pokrywamy wydatki związane z wynajmem lokali na wydarzenia i kosztami podróży, oraz noclegu zaproszonych gości.

Zapraszamy do Krakowa 30 września – października. Razem z naszymi gośćmi będziemy się zastanawiać jak przywrócić świecki charakter państwa, sprawić by Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowywały bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. W szczególności chcemy porozmawiać przywróceniu nauki i edukacji opartych o rzetelną wiedzę naukową i oczywiście systemy usług medycznych oferujący terapie oparte na nauce.

Prosimy o Wasze wsparcie.

Wpłaty z dopiskiem „Dni Świeckości 2023 – darowizna” prosimy kierować na konto Stowarzyszenia Wszechnicy Oświeceniowo-Racjonalistycznej: 79 1950 0001 2006 8866 9380 0002

Pamiętajcie – nie ma wolności bez świeckości!

Zarząd SWOR