sobota, 13 lipca, 2024
Aktualnościdni swieckosciŚwieckość

Dni Świeckości 2024

Dni Świeckości

W tym roku Dni Świeckości będą miały nieco inny charakter. Tak, owszem, odgrażaliśmy się rok temu, że to już ostatni raz. I tak, każdy następny może być ostatni. Ale w roku 2024 mija 150 rocznica urodzin Tadeusza Boy’a-Żeleńskiego. Nie mogliśmy więc nie robić nic, skoro inni sobie z tej rocznicy nic nie robią. Przypomnienie Boy’a to nasz obowiązek obywatelski. Tym bardziej, że piekło kobiet trwa, nasi okupanci nadal nas okupują, a dziewic konsystorskich przybywa.

Apelujemy do wszystkich podzielających nasze przekonania, wszystkich, co w Boy’a wierzą – pomóżcie nam sfinansować organizację tegorocznych Dni Świeckości! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Z zebranych darowizn, jak co roku, pokrywamy wydatki związane z wynajmem lokali na wydarzenia i kosztami podróży, oraz noclegu zaproszonych gości.

Zapraszamy do Krakowa 4 – 6 października. Razem z naszymi gośćmi będziemy się zastanawiać nad publicystyką Boy’a: na ile jest aktualna, na ile jego argumenty zachowały siłę i skuteczność. Zaplanowaliśmy odbycie trzech dyskusji tematycznych, każda z nich odwołuje się do wydanego przez Boya zbioru tekstów publicystycznych: „Nasi okupanci”, „Piekło kobiet”, „Dziewice konsystorskie”. Na koniec planujemy spacer po krakowskich śladach Boy’a.

Nie bądźcie jak te pijane dzieci we mgle! Udzielcie nam wsparcia! Wpłaty z dopiskiem „Dni Świeckości 2024 – darowizna” prosimy kierować na konto: Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo – Racjonalistycznej 79 1950 0001 2006 8866 9380 0002

Pamiętajcie – nie ma wolności bez świeckości!

Zarząd Stowarzyszenia SWOR